GIODO na stronach nasza-klasa.pl


Portal nasza-klasa.pl rozpoczął współpracę z GIODO. Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych współtworzy specjalną sekcję w zakładce "Bezpieczeństwo".

Tak, jak rząd obecnie musi odpierać ataki ze strony opozycji i CBA, tak polskie instytucje rządowe musiały odeprzeć cyberatak, którego źródła pochodzą prawdopodobnie z Rosji. Mozilla udostępniła właśnie do pobrania wersję beta Firefoksa 3.6.4, która ma rozwiązać problem ze stabilnością popularnych wtyczek. Jak dotąd wersja 3.6 osiągnęła już liczbę ponad 400 milionów ściągnięć na świecie. Firma A-DATA zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowej serii modułów pamięci RAM typu DDR3 - Gaming Series v2.0. W modułach nowej serii zastosowano 8-warstwowe płytki PCB z dodatkową ilością miedzi, dzięki której zwiększać ma się stabilność, a pobór energii zmniejszać.Ruszyła nowa platforma internetowa Learnpedia, oferująca bezpłatne szkolenia z zakresu informatyki. Poprzez stronę internauci będą mogli wymieniać się wiedzą podobnie, jak na Wikipedii. Microsoft postanowił wzmocnić pozycję wyszukiwarki Bing w Wielkiej Brytanii. Koncern wkrótce rozpocznie trzymiesięczną kampanię reklamową wartą dwa miliardy funtów. Przejęcie firmy Chi Mei Optoeletronics przez Innolux, z pewnością podgrzeje atmosferę w rywalizacji między tajwańskimi i koreańskimi producentami paneli LCD.

Oprogramowanie OpenSSL, po ponad 11 latach bytności na rynku, pojawiło się w końcu w wersji 1.0.0. OpenSSL to otwarta implementacja SSL v2/v3 i TLSv1.

Sony prezentuje dwa nowe aparaty cyfrowe, które pozwalają użytkownikowi wymienić obiektyw, ale w przeciwieństwie do lustrzanek, nie posiadają lustra. Apple usunęło ze sklepu App Store grę StoneLoops! Of Jurrasica. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie wątpliwe podstawy.

Patent Microsoftu, który z pozru obejmuje funkcjonalność uniksowego „sudo”, w rzeczywistości dotyczy czegoś innego. Tak przynajmniej dowodzi Todd Miller, który się opiekuje tą funkcją. Złodzieje ukradli cztery tysiące telefonów Apple'a, wartych ponad 3 miliony dolarów, w brawurowym napadzie w jednym z belgijskich miasteczek. BeautifulPeople.com, serwis społecznościowy dla najprzystojniejszych osób na świecie, zaczął masowe banowanie użytkowników z powodu poświątecznego tłuszczyku.Krajoznawstwo i turystyka w pracy dydaktyczno -wychowawczej szkoły.- przepisy regulujące organizację turystyki szkolnej-2 w. 2.Organizacja wycieczek.- rodzaje i formy turystyki szkolnej- ...
Lokalizacja: Opole - Rodzaj: kurs / szkolenie Firma Seagate wprowadziła na rynek nową serię zewnętrznych dysków twardych FreeAgent Go Flex. Urządzenia można podłączyć do większości stosowanych obecnie interfejsów: USB 2.0, USB 3.0, FireWire 400, FireWire 800 oraz eSATA. Shuttle wprowadza na rynek komputer stacjonarny XPC Barebone SG41J1 Plus. Urządzenie jest nową wersją modelu XPC Barebone SG41J1, ulepszoną o obsługę pamięci RAM DDR3.

Opera 10.51 wydajniejsza nawet o 30 procent od poprzedniczki


Pojawiła się nowa wersja cenionej, norweskiej przeglądarki. Opera 10.51 nie zawiera nowych funkcji, ale pracuje dużo wydajniej.

Jak zbudować multimedialną sieć domową?


Jak stworzyć domową sieć z wykorzystaniem telewizora, komputera, routera, dysku sieciowego oraz odtwarzacza multimedialnego?

W Olsztynie powstanie Regionalne Centrum Informatyczne


46 mln zł będzie kosztować budowa i wyposażenie Regionalnego Centrum Informatycznego (RCI) w Olsztynie. We wtorek władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i firma Skanska podpisały umowę w sprawie budowy Centrum.

Emotikony w nasza-klasa.pl


Serwis nasza-klasa.pl daje użytkownikom coraz więcej możliwości. Od dzisiaj mogą oni przesyłać w wiadomościach Minki, czyli specjalne emotikony.

Przygotowanie do egzaminu państwowego na agenta celnego- KURS- różne miasta (Warszawa)


I. Przepisy prawa podatkowego 1. Wstęp - informacje ogólne na temat egzaminu na agenta celnego 2. ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

"Piractwo zmusiło nas do porzucenia komputera na rzecz konsol"


Mark Capps, dyrektor studia Epic Games, odpowiedzialnego m.in. za serię Gears of War, obwinia piractwo za skupienie się jego firmy wyłącznie na konsolach. Wierzy jednak w powrót komputerowego grania.

AMD: Otrzymaliśmy 1,25 miliarda dolarów od Intela


Równo miesiąc temu AMD i Intel zapowiedzieli ugodę, na mocy której gigant z Santa Clara miał zapłacić swojemu konkurentowi 1,25 miliarda dolarów. AMD pieniądze już otrzymało.

Casio Exilim EX-FH100 - łowca chwil


Casio wprowadza na rynek nowy model aparatu High Speed. Nowość wzbogaca serię, na którą składają się produkty potrafiące wykonywać zdjęcia z prędkością dochodzącą do 60 klatek na sekundę.

Apple Tablet - pierwsze autentyczne fotografie?


Do premiery tabletu Apple’a coraz bliżej, zostało raptem kilka godzin. Tymczasem portal Engadget otrzymał od informatora fotografie, które ponoć przedstawiają owo urządzenie.

Niemiecka minister szantażuje Facebooka


Ilse Aigner napisała list otwarty do Marka Zuckenberga, twórcy Facebooka, w którym domaga się większej ochrony prywatności użytkowników tego niezwykle popularnego portalu społecznościowego.

Gubernator odcina zboczeńców od serwisów społecznościowych


Gubernator stanu Illinois podpisał ustawę, która zabrania byłym seksualnym kryminalistom korzystania z serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, MySpace itp.

Snow Leopard z wbudowanym antywirusem


Najnowsza wersja systemu operacyjnego Mac OS X będzie posiadała wbudowane mechanizmy służące do obrony przed złośliwym oprogramowaniem.

- Apple nie musi się obawiać Windows 7 - twierdzi analityk


Brian Marshall, analityk z Wall Street, uważa, że premiera Windows 7, która ma nastąpić 22 października, nie zmieni ilości sprzedawanych Maków.

Premiera komunikatora Trillian Astra


Po trzech latach projektowania, Cerulean Studios wreszcie udostępnia "multi-internetowy" komunikator, który oferuje współpracę między innymi z Yahoo, Windows Live czy Google Talk.

Gra dla najmłodszych i nie tylko


Tradycyjnie już Disney równolegle z filmem animowanym wprowadza na rynek grę pod tym samym tytułem.

Sony sprzedało więcej egzemplarzy God of War III niż poprzedniej części gry


Zaledwie parę dni po premierze, ponad milion graczy kupiło swoją kopię "Boga Wojny". Jednak dopiero teraz ujawnione zostały dokładne wyniki sprzedaży.

Niedrogi, multidotykowy monitor LCD


Acer dodaje do swojej oferty multidotykowy monitor LCD o przekątnej ekranu 23 cale. Urządzenie oferuje rozdzielczość Full HD, za relatywnie niską cenę.

Kurs wizażu I stopnia (Gdynia)


...
Lokalizacja: Gdynia - Rodzaj: kurs / szkolenie

Rusza akcja "DigiGirlz"


Organizacja "Women in Technology" – zrzeszająca kobiety o zainteresowaniach informatycznych i technicznych – zaprasza na cykl seminariów pt. "DigiGirlz" organizowanych w pięciu miastach w Polsce. Projekt "DigiGirlz" powstał z myślą o rozwoju kariery młodych kobiet w dziedzinie IT i ma na celu zachęcenie do podjęcia studiów na kierunkach technicznych.

Nowelizacja Ustawy o Zamówieniach Publicznych (Katowice)


Podstawy nowelizacji ustawy o zmówieniach publicznych: - nowe definicje usług - zakres obowiązywania ustawy - akty prawne wykonawcze w zakresie zamówień publicznych. Nowe ...
Lokalizacja: Katowice - Rodzaj: kurs / szkolenie