Podkarpackie. W Jaśle powstanie strefa przemysłowa


Ponad 35 mln zł kosztować będzie kompleksowe przygotowanie strefy przemysłowej pod inwestycje w Jaśle (Podkarpackie). Powierzchnia, na której ulokowane będą firmy, to ok. 260 hektarów. Planowany termin realizacji projektu to rok 2013 - poinformowała w piątek PAP kierowniczka biura funduszy europejskich urzędu miasta w Jaśle Małgorzata Adamska-Chmiel.

W Elektrowni w Elektrenai na Litwie powstanie nowy bok gazowy o mocy 450 MW. Dziś ogłoszono decyzję o wyborze technologii dla nowe instalacji. Grupa Lotos w piątek obniżyła ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 31 zł na tysiąc litrów zmalała cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL, a o 12 zł spadła cena benzyny bezołowiowej 98. Z kolei o 38 zł na tysiąc litrów obniżono cenę oleju napędowego, a o 5 zł - cenę oleju opałowego. W poprzednim wpisie pt.


Automaty do gier w Polsce są nielegalnie przerabiane, by przynosiły ogromne zyski - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" W połowie sierpnia 2009 r. rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem Tłoczni Gazu Goleniów, która umożliwi transport gazu z terminalu LNG w Świnoujściu. Będzie to piętnasta tłocznia w systemie przesyłowym zarządzanym przez GAZ-SYSTEM. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Ministerstwo Gospodarki chce rozdać gminom w całym kraju 50 tys. energooszczędnych świetlówek - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza". Koszt akcji "Czas na oszczędzanie energii" może przekroczyć oszczędności na prądzie - szacują urzędnicy.

Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, zgodnie z sobotnimi zapowiedziami Naftohazu, Gazprom zrezygnuje z karania Ukrainy za odbiór mniejszych od wcześniej zamówionych ilości gazu i zgodzi się na ograniczenie importu paliwa w 2010 r. W dziale PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH zamieszczone są projekty aktów prawnych (w kategoriach według nazw departamentów MG). Przy projekcie znajdują się wymagane przez Ustawę dane według wzoru podanego poniżej (sposób prezentowania projektu aktu prawnego)

Iracki dziennikarz, który w 2008 roku rzucił butami w ówczesnego prezydenta USA George\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'a W. Busha, we wtorek w czasie konferencji prasowej w Paryżu miał okazję doświadczyć tego samego. Opracowany przez firmę McKinsey raport dot. możliwości redukcji przez Polskę emisji CO2 paradoksalnie zawiera dość pesymistyczne informacje dla ciepłownictwa. Pisze o tym „Dziennik Gazeta Prawna”. Karolina Korwin Piotrowska zrezygnowała z kierowania rozrywkowym portalem Plejada.pl należącym do Grupy TVN.Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala. W dniach 13-14 kwietnia w Instytucie Maszyn Matematycznych w Warszawie odbyło się spotkanie FESA (Forum of European Supervisory Authorities for Electronic Signatures), czyli organizacji skupiającej instytucje nadzorujące usługi e-podpisu w państwach Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Ze strony Polski gospodarzem spotkania było Ministerstwo Gospodarki, które jest jednostką nadzorującą świadczenie usług certyfikacyjnych w zakresie podpisu elektronicznego. Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

Posłowie chcą, by KNF objęła nadzór nad agencjami ratingowymi


Agencje ratingowe mają podlegać nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego - przewiduje przyjęta w czwartek przez sejmową komisję finansów poprawka do projektu zmian w ustawach regulujących rynek finansowy. Wątpliwości co do jej konstytucyjności ma sejmowe biuro legislacyjne.

Złoty osłabiał się we wtorek do głównych walut


Zakaz uczestnictwa w grach osób poniżej 18. roku życia będzie egzekwowany poprzez wprowadzenie do salonów, w trakcie wygaszania ich działalności, systemu rejestracji osób do nich wchodzących - poinformował podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu wiceminister finansów, szef Służby Celnej Jacek Kapica.

225,055 km/godz. - nowy rekord prędkości samochodu na parę


Wiek pary to tylko historia? Zaprzeczył temu Brytyjczyk Charles Burnett III, który samochodem o napędzie parowym pojechał ze średnią prędkością ponad 225 km/godz., bijąc rekord z 1906 r.

Cena akcji PZU dla inwestorów instytucjonalnych ustalona na 312,5 zł


# dochodzi informacja MSP o inwestorach instytucjonalnych w ofercie PZU #

Przegląd wiadomości ze spółek, 23 października, godz. 20


Przegląd wiadomości ze spółek, piątek 23 października, godz. 20

Umowa o pracę: zasiłek chorobowy a zaliczka na podatek


Pracownikowi niezdolnemu do pracy wskutek choroby przysługuje przez pewien okres wynagrodzenie chorobowe, a po nim zasiłek chorobowy. Pierwsze z podanych zawsze wypłaca pracodawca. Drugie natomiast jest świadczeniem z ZUS, które także może być wypłacane za pośrednictwem zakładu pracy.

NWZ Internet Group zgodziło się na podwyższenie kapitału


W drugim tygodniu 2010 r. kierowcy powinni się przygotować na podwyżki cen paliw - podali analitycy biura Reflex i portalu e-petrol. Jest to spowodowane podwyżkami w polskich rafineriach. Według ekspertów w ciągu roku ceny mogą wzrosnąć nawet o 10-12 proc.

Freddie Mac 26 mld dol. na minusie


Freddie Mac, amerykańska instytucja finansująca kredyty hipoteczne, poniósł w 2009 r. 26 mld dol. straty, a od początku kryzysu w 2007 r. łącznie 80 mld dol. Niestety to jeszcze nie koniec bankructw pożyczkobiorców.

Sektor telekomunikacyjny nie ogranicza wydatków reklamowych


Inne branże zareagowały na spowolnienie cięciami budżetów reklamowych, my nie - mogliby chwalić się w spotach przedstawiciele firm telekomunikacyjnych. Rzecz w tym, że nie mają innego wyjścia

SZJ


...

"Gazeta Wyborcza": Opóźnione przelewy w bankach


Jak dowiedziała się "Gazeta Wyborcza", awaria sparaliżowała w poniedziałek międzybankowy system Sorbnet.

Grupa CEZ planuje budowę nowego bloku gazowo-parowego w Skawinie


Nowy blok gazowo-parowy o mocy około 430 megawatów powstanie w Elektrowni Skawina, należącej do czeskiej grupy energetycznej CEZ. Inwestycja o wartości około 400 mln euro ma być gotowa w drugiej połowie 2014 roku.

Będą środki na CCS z mechanizmów norweskich


Nasz kraj ma otrzymać w latach 2009 – 2014 578 mln euro z tzw. mechanizmów norweskich, środki te mają być przeznaczone między innymi na technologie wychwytywania i składowania CO2 – donosi „Rzeczpospolita”.

Skarb Państwa sprzedał PKS w Pszczynie


Pakiet ponad 51 proc. akcji Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej zmienił właściciela za 728 tysięcy zł Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej kupił Marian Czesak, właściciel Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne Bus-Trans z Tych. Nabył ...

Wieloletni Program Promocji Biopaliw


Wyższa ulga w podatku akcyzowym, dodatkowa ulga w podatku dochodowym dla producentów biokomponentów, a dla kierowców m.in. zwolnienie z opłat za parkowanie – to propozycje Ministerstwa Gospodarki zawarte w Wieloletnim programie promocji biopaliw na lata 2008- 2014 skierowanym 21 marca br. do konsultacji społecznych .

Erbud zbuduje osiedle mieszkaniowe dla Dom Development za 48 mln zł netto


Przychody Google'a, największej na świecie wyszukiwarki internetowej, wzrosły w czwartym kwartale o 17 proc. w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. Przychód osiągnął tym samym poziom 6,79 mld dol.

Szef MFW: Polska trudności związane z kryzysem pokonała lepiej niż inni


- Mimo że kryzys dotknął Polskę, to jest to kraj, który jako jedyny spośród UE zanotował wzrost gospodarczy. I z tego musicie być dumni. Polska poradziła sobie z kryzysem lepiej niż inni - mówił w poniedziałek w Warszawie Dominique Strauss-Kahn, szef Międzynarodowego Funduszu Walutowego

Autostrada A1 Stryków - Pyrzowice zostanie zbudowana w systemie tradycyjnym


Niestety koncesjonariusz nie uzyskał finansowania w bankach komercyjnych i dlatego odcinek A1 Stryków - Pyrzowice zostanie zrealizowany w systemie tradycyjnym – czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji ...

Spółka-symbol GPW zniknie z parkietu, kurs się załamał


Upadłe Krośnieńskie Huty Szkła będą notowane tylko do 30 października. Z parkietem żegna się legenda należąca do pierwszej sprywatyzowanej piątki firm, która zainaugurowała handel na GPW

Rząd przyjął projekt ws. poręczeń i gwarancji


Rząd przyjął projekt nowelizacji ustaw: o poręczeniach i gwarancjach udzielanych przez Skarb Państwa oraz niektóre osoby prawne, a także o komercjalizacji i prywatyzacji - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Projekt ten przewiduje, że rachunek rezerw poręczeniowych i gwarancyjnych Skarbu Państwa będzie zasilany przychodami z prywatyzacji.