About export problems with Polish exporters


An export-friendly strategy for the development of Polish economy and export problems were the main issues addressed at the meeting of Deputy Prime Minister, Minister of Economy Waldemar Pawlak with the members of the Association of Polish Exporters, which took place on 15 December 2008 at the Ministry of Economy.

Generacja Y to ludzie, którzy mają teraz od 15 do 25 lat. Chociaż dopiero wkraczają w dorosłe życie, są grupą, która w przyszłości będzie dyktować firmom warunki. Jacy oni są? Na to pytanie odpowiadają eksperci z firmy doradczej Deloitte Zapraszamy do przeczytania ostatniego artykułu z cyklu "Zapas zabezpieczający" W praktyce zapas zabezpieczający utrzymuje ten kto musi. Jeśli ktoś może zlekceważyć klienta, to zapasem zabezpieczającym się nie ... Spółka PKP Cargo jest przewoźnikiem po stronie polskiej i realizuje przewozy elementów rakiet Patriot na zlecenie U.S. Forces oraz DB Schenker Rail Deutschland A.G. Pierwszy przejazd ...Joaquin Almunia, komisarz UE ds. gospodarczych i walutowych, przyjechał do Rygi, by wymóc na łotewskim rządzie cięcia w budżecie. Ale na Łotwie już za rok są wybory, a koalicyjne partie coraz mniej garną się do cięć uderzających w wyborców. Polski wymiar sprawiedliwości domaga się ekstradycji Polaka mieszkającego w Chicago, który 15 lat temu zbiegł z kraju, po tym jak będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek. Minister skarbu sprzedaje dobrze prosperującą spółkę Merazet za 11 mln zł. - Same tylko nieruchomości warte są 20 mln zł - denerwują się pracownicy firmy

Komisja Nadzoru Finansowego powinna zatwierdzić prospekt emisyjny Tauronu pod koniec przyszłego tygodnia, roadshow zacznie się 3-4 czerwca - poinformował minister skarbu państwa Aleksander Grad.

Grupa Energa podpisała z irlandzką spółką ESB International umowę konsorcjum, która przewiduje budowę elektrowni gazowej o mocy 800 MW - podała Energa w komunikacie prasowym. Elektrownia ma powstać na terenie Polski północnej do 2015 roku. Szacowane nakłady inwestycyjne wyniosą ok. 4 mld zł. Były szef teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o anulowanie kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1.

Jak poinformowa „Dziennik Gazeta Prawna”, rurocigiem Nord Stream zamiast gazu ze z Sztokman, popynie paliwo z Pwyspu Jamalskiego. Oznacza to, e gazu z jamalskich z moe zabrakn dla jego dotychczasowych odbiorcw, wrd ktrych jest te Polska. Większość klubów poselskich poparła w środę propozycję, zgodnie z którą organy podatkowe, które rozpatrują odwołania podatników, miałyby ich informować o swoim stanowisku w tych sprawach. Rozwiązanie takie przewiduje projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej. Polska jest gotowa poddawać swe plany budżetowe ocenie Unii Europejskiej. - Zachęcamy też kraje UE, aby wprowadzały ustawowe ograniczenia deficytu i długu publicznego - mówi minister finansów Jacek Rostowski.Przed południem europejskie giełdy zniżkowały w ślad za notowaniami banków, które reagowały spadkami na obawy inwestorów o kondycję niektórych gospodarek strefy euro Prawie 900 mln zł skonsolidowanego zysku netto za 2009 r. wypracował Lotos. W IV kwartale ten zysk wyniósł 225,3 mln zł - podał prezes Grupy Lotos Paweł Olechnowicz. Według niego, to był dobry rok dla firmy, a wynik bardzo dobry w porównaniu z konkurencją. Luksemburski operator satelitów - SES Astra - zwiększa swój udział w polskim rynku. W ciągu zeszłego roku udało mu się pozyskać 400 tys. gospodarstw domowych

CAC 40 na zamknięciu spadł o 1,02 proc., do 3.781,85 pkt


Zdejmujmy krawaty, by oszczędzić energię


W Bombaju grupa pracowników rozpoczęła kampanię przeciw krawatom. Przekonują, że bez nich ludzie czują się chłodniej i mniej korzystają z klimatyzacji, co pomaga oszczędzać energię i chronić środowisko. O inicjatywie pisze w środę portal BBC News.

Poland at the EXPO in Saragossa


– Exhibition in Saragossa will provide an opportunity to present Poland, Polish economy and possibilities stemming from economic and tourist cooperation with our country – said Deputy Prime Minister and Minister of Economy Waldemar Pawlak during the conference devoted to the Poland’s participation in the EXPO 2008. The meeting took place in the Ministry of Economy on 26 March 2008.

Ciągle pada... i będzie padać


Synoptycy szybko zweryfikowali swoje optymistyczne prognozy o poprawie pogody od tego tygodnia – teraz zapowiadają, że aura nieprędko się zmieni. Co prawda od środy można spodziewać ...

Japonia: Banki w kłopocie, nie mają komu pożyczać pieniędzy


Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu.

Będą dwa przetargi na nowy blok w Kozienicach


Jak poinformował „Parkiet”, Enea zmieni zasady przetargu na budowę bloku 1000 MW w elektrowni Kozienice. Zamiast jednego, zostaną rozpisane dwa przetargi.

Złoty umacnia się w poniedziałek rano, będzie podążał za euro/dolarem


O kontrolerze Projekt Natal dla konsoli Xbox 360 słyszeliśmy już parę razy. Teraz dowiadujemy się, że na premierę przygotowano 5 milionów sztuk i 14 gier. Cena kontrolera ma wynieść 50 dolarów.

Plan konwergencji już w Brukseli. Zbijemy deficyt do 3 proc. PKB


Zbijemy deficyt budżetowy do 3 proc. PKB w 2012 roku jeśli wzrost gospodarczy nie zawiedzie - głosi przyjęty w końcu przez rząd plan konwergencji. PO i PSL porozumiały się w sprawie zmian w KRUS

PO poprze kandydaturę Belki na prezesa NBP


Aż 22 płyty chce jeszcze w tym roku wydać Maryla Rodowicz. Królowa estrady nie zwalnia tempa.

Bury: PGE poradzi sobie z terenami pod budowę elektrowni jądrowych


Polska Grupa Energetyczna poradzi sobie ze sprawą gruntów pod budowę elektrowni jądrowych, także w okolicach Żarnowca - uważa wiceminister skarbu Jan Bury. Teren nad jeziorem Żarnowieckim wykupiła należąca do Grupy Energa - Energa Invest.

Umowy na finansowanie budowy terminala LNG podpisane


Imperium, mocarstwo, carat - te słowa najczęściej pojawiają się przy opisie współczesnej Rosji. O imperialistycznych zapędach świadczy rola hegemona w regionie, z kolei mocarstwowa pozycja ugruntowana została dzięki surowcom naturalnym a także silnej i dobrze uzbrojonej armii. Jeśli zaś chodzi o carat, to opinia ta tyczy się formy sprawowania władzy. Nic dziać się nie może bez wiedzy jednego człowieka, premiera a do niedawna prezydenta Rosji, Władimira Putina. Czy w obliczu zmieniającego się świata Rosja stoi w miejscu\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\?

Litwa przeciwna sprzedaży udziałów Orlenu w Możejkach Rosjanom


Litwa jest przeciwna ewentualnej sprzedaży przez PKN Orlen którejś z firm rosyjskich większościowego udziału w rafinerii w Możejkach - oświadczył w piątek litewski premier Andrius Kubilius.

Amerykanie zadowoleni z polskich mleczarni


Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zakończyła kontrolę w polskich firmach mleczarskich. Eksperci sprawdzali, czy mleczarnie spełniają wymogi, aby w dalszym ciągu eksportować swoje produkty za ocean - podaje portal biotechnologia.pl

Budvar Centrum miał 0,27 mln zł straty netto w III kw. 2009 r., wzrost o 580,0% r/r


Inflacja będzie systematycznie spadać do III kwartału 2010 r., a cel inflacyjny 2,5 proc. osiągnie na początku przyszłego roku. Do tego czasu wzrost PKB utrzyma się na poziomie poniżej 2 proc., ale potem zacznie powoli rosnąć - wynika z opublikowanego w piątek przez NBP raportu o inflacji.

Zysk netto TVN w górę, są "pierwsze oznaki poprawy na rynku reklamowym"


Sieć agencji bankowych Monetia zwiększy się do 500 placówek do końca 2010 r.


Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia

Podatnicy przesłali przez internet już prawie 14 tys. PIT-ów


Podatnicy przesłali już za pomocą systemu e-deklaracje 13 tys. 852 elektronicznych PIT-ów - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka prasowa ministerstwa finansów Magdalena Kobos.

Stalexport ściga motocyklistów płacących jednogroszówkami


Do sądów trafiły 33 wnioski o blokowanie ruchu na autostradzie A4 Katowice - Kraków. Pierwsza rozprawa już w poniedziałek

Ministerstwo Skarbu wymieniło pół rady nadzorczej Lotosu


Na wniosek Ministerstwa Skarbu NWZA Lotos wymieniło trzech z siedmiu członków rady koncernu.

Prawie cały zysk Banku Handlowego pójdzie na dywidendę


We wtorek zarząd banku zdecydował o podziale zysku za 2009 rok. Większość z ponadpółmiliardowego zysku wróci do akcjonariuszy w formie dywidendy.