Szef EBC: Ogłaszanie końca kryzysu przedwczesne


Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Jean-Claude Trichet ostrzegł w piątek, że ogłaszanie końca kryzysu po niedawnych oznakach poprawy w strefie euro byłoby "przedwczesne". "Nadal utrzymuje się potrzeba wspierania kredytów" - oświadczył Trichet podczas konferencji we Frankfurcie nad Menem, na zachodzie Niemiec.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Odwołanie Lecha Poznań od żółtej kartki, jaką Robert Lewandowski ujrzał w ostatniej ligowej kolejce pomogło. Komisja Ligi Ekstraklasy anulowała karę dla napastnika Kolejorza, uznając jednocześnie, że Lewandowski nie próbował wymusić rzutu karnego w meczu z warszawską Legią. 27 lipca 2009 r. Kanada wszczęła przegląd wygaśnięcia środków antysubsydyjnych przeciwko przywozowi z UE cukru rafinowanego (refined sugar). Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.PKN Orlen podnosi od wtorku hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 37 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Tak wynika z raportu „Top 50 Emerging Global Outsourcing Cities”, opublikowanego przez firmę consultingową Tholons. Ich zdaniem - podstawą sukcesu w biznesie usługowym jest właściwa lokalizacja ... Resort skarbu dopuścił łącznie 15 inwestorów do dalszego etapu prywatyzacji 3 dolnośląskich uzdrowisk - poinformowała w poniedziałek PAP wiceminister skarbu Joanna Schmid. Chodzi o uzdrowiska: Cieplice, Szczawno-Jedlina i Świeradów-Czerniawa.

Fabryka Samochodów Osobowych na warszawskim Żeraniu ponownie wstrzymała, tym razem do 17 maja, produkcję - poinformował "Puls Biznesu". Poprzednia przerwa trwała dwa tygodnie i skończyła się 19 kwietnia.

Rynek energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych (OZE) w Europie Środkowo-Wschodniej staje się coraz bardziej atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych, szczególnie z Europy Zachodniej. Kraje takie jak Polska, Bułgaria i Rumunia należą do najbardziej atrakcyjnych pod względem rozwoju tego sektora. Obowiązek udziału energii odnawialnej w produkcji całkowitej energii, nałożony przez Unię Europejską, znacząco stymuluje rynek dzięki dostosowaniu polityki energetycznej przez kraje członkowskie. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" - Siedmioro Polaków pozytywnie przeszło eliminacje do październikowego XVI Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina - poinformowało w piątek Biuro Prasowe Chopin 2010. W wyniku eliminacji do konkursu zakwalifikowało się 81 pianistów.

W piątek złoty konsoliduje się w relacji do dolara i euro. O godzinie 12:35 kurs USD/PLN testował poziom 3,3666 zł, EUR/PLN 4,0843 zł. Zyskuje on natomiast do szwajcarskiego franka i funta. Ich kursy w południe kształtowały się odpowiednio na poziomie 2,9399 zł i 4,9331 zł. Zdaniem ekspertów Od 1 stycznia 2010 r. weszła w życie kolejna nowelizacja ustawy o VAT, mocą której wprowadzone zostały istotne zmiany w zakresie ustalania miejsca świadczenia usług. ... Jeszcze w tym roku samorząd województwa podlaskiego chciałby podpisać umowę na sfinansowanie ze środków unijnych budowy lotniska regionalnego - poinformował w środę na konferencji prasowej w Białymstoku marszałek województwa Jarosław Dworzański.Wczoraj w budynku NOT w Warszawie odbyła się konferencja pod hasłem: „Transport szynowy w Aglomeracji Warszawskiej i na Mazowszu”. W spotkaniu wzięli udział min. Hanna Gronkiewicz-Waltz ... Dziś Rada Polityki Pieniężnej spotyka się po raz ostatni w starym składzie, bowiem jej 6-letnia kadencja dobiega końca. Słynny przebój Johna Lennona zaśpiewali wspólnie mieszkańcy całego globu od Argentyny po Zambię. A wszystko to za sprawą spółki Starbucks Coffee Company, która zaprosiła wszystkich do ...

PAP dryfuje. Wysokie straty, brak prezesa, brak zarządu


Od ponad roku Polska Agencja Prasowa nie ma prezesa ani zarządu i nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie miało to się zmienić. Spółka wpadła w dryf. Jej tegoroczna strata netto może sięgnąć 9 mln zł.

IPiEO podzieli pół miliarda na wiatraki


Instytut Paliw i Energii Odnawialnej (IPiEO) ogłosi jeszcze w tym roku w ramach unijnego programu Infrastruktura i Środowisko konkurs, w którym będzie do podziału pół miliarda złotych na budowę farm wiatrowych i przyłączenie ich do sieci – informuje „Puls Biznesu”.

Złodzieje benzyny w policji


Z magazynów policji zniknęło 27 ton paliwa. Komendant: Spokojnie, może to tylko awaria. Z policyjnych magazynów wyparowało co najmniej 27 tysięcy litrów paliwa - dowiedzieliśmy się ...

Lobbing


...

HP Deskjet Ink Advantage do biur i domów


Firma HP wprowadziła na polski rynek HP Deskjet Ink Advantage All-in-One, urządzenie wielofunkcyjne przeznaczone do użytku prywatnego i w domowych biurach. HP Deskjet Ink Advantage to drukarka, skaner i kopiarka w jednym.

Małopolskie miasta otrzymają 250 mln zł z UE na rewitalizację




Dariusz Filar, członek RPP: lepszy wyższy deficyt niż większe podatki


Finansiści, którzy pracują na rynkach i oceniają wszelkie dane w kategoriach liczb, a nie polityki już dwa, trzy miesiące temu obliczali deficyt na ok. 50 mld zł. Nie był on dla nich zaskoczeniem

Komisja Europejska wzywa kraje Unii do udzielenia pożyczki Grecji


Prezydent komisji europejskiej José Manuel Barroso wezwał kraje strefy euro do udzielenia pożyczki zadłużonej po uszy Grecji.

Budownictwo podnosi się z zimowej zapaści, przybywa zamówień na materiały


Rośnie liczba przetargów budowlanych i zamówień na materiały, a wraz z nią optymizm przedsiębiorców

Grecja straszy Portugalię: będziecie kolejną ofiarą


Greckie problemy z długiem mogą się rozszerzyć na całą strefę euro. Następną ofiarą może być Portugalia - uważa grecki wicepremier Theodoros Pangalos

Polska energetyka może potrzebować na inwestycje ponad 100 mld zł do 2020r.


Analitycy agencji Fitch szacują, że plany inwestycyjne czterech polskich grup energetycznych przekroczą 100 mld zł do 2020 roku, z czego około 32-37 mld zł spółki będą chciały pozyskać ze źródeł zewnętrznych, czyli kredytów bankowych i emisji obligacji.

Akt oskarżenia przeciw oszustowi z firmy JapanFoto


Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

Jutrzenka rozważy akwizycje prawdopodobne na początku 2010 r.


Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

Prezydent Litwy nie widzi problemu, jeśli Orlen sprzeda Możejki Rosjanom


Przeciwnego zdania jest premier Litwy Andrius Kubilius, który sugerował, że Wilno może się nie zgodzić, by Orlen odstąpił Rosjanom większość udziałów rafinerii.

Jak poprawić bezpieczeństwo na Bałtyku?


Zagrożenia związane z ruchem morskim w obrębie Morza Bałtyckiego zostały ocenione jedynie na obszarach, gdzie wykryto konkretne zagrożenie wypadkiem. Niemniej jednak analizy ryzyka przeprowadzane w różnych ...

Prezes TP: W III kw. mieliśmy największy spadek wartość rynku telekomunikacyjnego


Sprawa polsko-rosyjskiego porozumienia w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski może być rozwiązana jeszcze w tym tygodniu, ale może też się przeciągać - powiedział we wtorek wicepremier Waldemar Pawlak. Brakuje wspólnego stanowiska w sprawie taryf tranzytowych dla rosyjskiego gazu przez terytorium Polski - poinformował.

Węgiel stabilizatorem bezpieczeństwa energetycznego Polski


Polityka energetyczna do 2030 r., bezpieczeństwo energetyczne Polski i Unii Europejskiej oraz planowane zmiany w strukturze wytwarzania energii to główne tematy wystąpienia wiceminister gospodarki Joanny Strzelec-Łobodzińskiej podczas Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego.

GPW: notowania WIG20 wzrosły o 2,44%


Wydawało się, że to brak prądu na warszawskim parkiecie najbardziej zelektryzował naszych inwestorów. Gdy tylko stało się to możliwe, czym prędzej przystąpili oni do zakupów akcji.

Wynagrodzenie w IV kw. 2009 r. wzrosło o 4,7 proc. rdr. - GUS


Cate Blanchett wystąpi u boku Erica Bany i Saoirse Ronan w thrillerze \\\"Hanna\\\".

Powołano konsorcjum do budowy elektrowni i kopalni w Lubuskiem


"Nowa Ewangelia była jednym z największych, najjaśniejszych wydarzeń koncertowych w całej historii zespołu" - Nergal, lider pomorskiej grupy Behemoth, podsumowuje zakończoną na początku października trasę po Polsce.