Eurostat: Bezrobocie w Polsce wyniosło 9,1% w marcu, w całej UE - 9,6%


- Przyjęcie Estonii do strefy euro jest niezwykle ważne dla stabilności całego regionu państw bałtyckich - powiedział w piątek w Monachium premier Łotwy Valdis Dombrovskis. Jest już praktycznie pewne, że Estonia przyjmie wspólną europejską walutę 1 stycznia 2011 roku

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, pracownicy spółek należących do PGE będą mogli zacząć sprzedawać jej akcje, gdy tylko je otrzymają. Właśnie upłynął dwuletni okres, w którym handel akcjami tej spółki był zakazany. Inspektorzy podlaskiego WITD wspólnie ze swoimi litewskim kolegami z kowieńskiego oddziału Państwowej Inspekcji Transportu Drogowego przy ministrze transportu Litwy przeprowadzili wspólne działania kontrolne. W dwóch zespołach ... - USA nie doceniają roli zmniejszenia deficytów budżetowych w Europie i zależy im, aby kraje europejskie zwiększyły wzrost gospodarczy - powiedział przebywający z wizytą w Waszyngtonie komisarz UE ds. budżetu i planowania finansowego Janusz Lewandowski.Dwie półprzewodzące polimerowe rurki, włożone jedna w drugą i oddzielone półprzepuszczalną membraną, gdy stymulowane elektrochemicznie kurczą się niczym pracujący mięsień. Tego typu materiał może być przydatny przy konstrukcji robotów, gdzie zamiast siłowników pneumatycznych za ruch i siłę odpowiadałyby sztuczne polimerowe mięśnie - donosi \"Chemical Communications\". Komisja Europejska wydała zgodę na uprawę genetycznie modyfikowanych ziemniaków. Ekolodzy protestują podobnie jak kilka unijnych rządów Pierwszy odwiert wykonany przez PGNIG w złożu w Kirthar w pakistańskiej prowincji Sindh potwierdza występowanie w nim gazu, ale do ewentualnego rozpoczęcia wydobycia jeszcze daleka droga – informuje „Rzeczpospolita”.

Podczas dzisiejszego nadzwyczajnego walnego akcjonariusze banku Millennium zaakceptowali plan emisji nowych akcji. Bank wyemituje do 425 mln nowych papierów, które zaoferuje dotychczasowym inwestorom.

Dwie serie obligacji komunalnych na łączną kwotę 4 mln zł wprowadzi na Giełdę Papierów Wartościowych samorząd Zamościa. Debiut zaplanowany jest na środę, 24 stycznia. Niemiecki przewoźnik kolejowy Deutsche Bahn wystąpił do polskiego Urzędu Transportu Kolejowego o licencję na przewozy pasażerskie. Nie chodzi jednak o konkurowanie z polskimi przewoźnikami, lecz o współpracę z nimi - zapewnia rzecznik DB.

Przewodniczący Wydziału Dyscypliny PZPN, Artur Jędrych w czwartkowej rozmowie z radiem TokSport odniósł się do najbliższych działań organu, którym kieruje. W czwartek ma zapaść decyzja w sprawie Widzewa Łódź, natomiast do końca stycznia zostanie wydane orzeczenie odnośnie czynów korupcyjnych Lecha Poznań. W związku z planami prywatyzacyjnymi rządu, związki zawodowe powracają z roszczeniem przyznania im gwarancji zatrudnienia. Wydawało się, że tego typu postulaty już dawno odeszły w zapomnienie, jako że są zupełnie sprzeczne z zasadami wolnego rynku. Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich, w sytuacji spowolnienia gospodarczego, składanie tego typu żądań jest zwykłą nieodpowiedzialnością. Wszyscy z niego korzystamy. Mamy go w mieszkaniach, laptopach, komórkach. Nasze życie, codzienne czynności są mu ściśle podporządkowane, a bez niego stalibyśmy się – nie przesadzając ...Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, jeszcze w tym miesiącu Finlandia może wydać dokument ostatecznie zezwalający na budowę Gazociągu Północnego. 66% polskich lekarzy nie chciałoby zaszczepić się przeciwko grypie A/H1N1 - wynika z sondażu przeprowadzonego w dniach 15-21 listopada br. wśród 1049 ... Sony przypomina, że usługa sieciowa dla konsol tej firmy, PlayStation Network, obchodzi właśnie swoje trzecie urodziny.

Będzie mniej gazu LNG z Kataru


W 2010 roku Katar zamierza aż o 66 proc. zmniejszyć eksport gazu LNG - podaje "Puls Biznesu".

W MSP aukcja udziałów PKS w Kozienicach


14 kwietnia odbędzie się aukcja udziałów Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Kozienicach - poinformował resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w aukcji inwestorzy mogą składać w MSP do 9 kwietnia.

A new investment in Poland – Ford in Tychy


– A new investment of the Ford corporation in Poland is a chance for the local business development. On the other hand, the Ford company may count on professionalism of Polish workers – said Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak during the press conference organised on the occasion of announcing decision concerning production of Ford Ka in Tychy. The ceremony took place in the Ministry of Economy on 31 March 2008.

GDDKiA rozstrzygnęła przetargi na autostradę z Łodzi do Warszawy


Przetargi na budowę 91 km autostrady A2 z Łodzi do Warszawy wygrali Chińczycy oraz Polimex-Export, Strabag i Budimex Dromex - ogłosiła wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

MSP sprzedało ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Ustka


Resort skarbu podpisał umowę sprzedaży ponad 92 proc. udziałów uzdrowiska Ustka na rzecz spółki Hotel Lubicz w Ustce za 14 mln 28 tys. zł - poinformowało w piątek ministerstwo skarbu.

Stopy procentowe w Europie bez zmian


Decyzje Europejskiego Banku Centralnego i Banku Anglii nie przyniosły szczególnych niespodzianek. Stopy procentowe w strefie euro i Wielkiej Brytanii pozostają na dotychczasowych poziomach.

Rząd chce blokować strony z hazardem, ale nikt nie wie jak


Poruszamy się jak dzieci we mgle. Projekt mówi o blokowaniu, ale ogólnikowo. I choć rząd zakłada, że koszty blokowania stron będą ograniczone, mogą sięgnąć kilku-kilkunastu milionów złotych - mówią operatorzy

Komunikaty


...

W Polsce do sprzedaży trafi okrojona wersja Kindle


Czytnik elektronicznych książek sprzedawany przez internetowy sklep Amazon poza granicami USA będzie miał ograniczoną funkcjonalność - poinformował amerykański miesięcznik Wired na swojej witrynie.

Rosja. 10 GW nowych mocy do końca 2011 roku


W latach 2010-2011 w rosyjskim systemie elektroenergetycznym rozpoczną pracę nowe bloki o łącznej mocy 10 GW, twierdzi wiceminister energetyki Rosji Andrej Szyszkin.

PAP: nowy wniosek o linię kredytową w MFW złożony


Prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka i minister finansów Jacek Rostowski podpisali we wtorek wniosek o przedłużenie dostępu do elastycznej linii kredytowej (Flexible Credit Line) Międzynarodowego Funduszu Walutowego - poinformowała agencja PAP powołując się na źródło rządowe

Rosja ostrzega Ukrainę przed podbieraniem tranzytowego gazu


Premier Rosji Władimir Putin ostrzegł w środę, że jego kraj zmniejszy tranzyt gazu do Europy, jeśli Ukraina zacznie pobierać gaz z rurociągów, którymi jest on przekazywany do odbiorców europejskich.

DI BRE nadal rekomenduje 'kupuj' dla Asseco Poland, wycena 71,90 zł


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Królowa Monet Trochę gorszy dzień. Słabsza kondycja fizyczna odbije się ogólnie na twoim nastawieniu do życia. Możesz być więc zniechęcona do działania lub podejmować decyzje bez zastanowienia się, bo i tak uznasz, że nie ma to żadnego znaczenia jak postąpisz. W takim dniu łatwo narobić głupstw, których jutro można gorzko żałować. Lepiej już nie rób nic, lub zajmij się rzeczami których nie sposób zrobić źle. horoskop.wp.pl

"PB": Oskarżeni w aferze Optimusa, spółka straciła 22 mln zł


Prokuratura oskarżyła byłego prezesa Optimusa oraz byłego szefa rady nadzorczej giełdowej spółki o sfałszowanie uchwały, umożliwiającej prywatną emisje akcji - pisze "Puls Biznesu". Według śledczych, w efekcie ich działań spółka straciła ponad 22 miliony złotych.

"Dziennik Gazeta Prawna": Konieczne reformy na start


Mamy stały wzrost gospodarczy, malejące bezrobocie i stabilną walutę. Czas na wprowadzenie niezbędnych reform, mających fundamentalny wpływ na działanie polskiego państwa - monituje "Dziennik Gazeta Prawna".

Mniejsze kredyty na gazoport


Najprawdopodobniej koszt budowy gazoportu będzie niższy niż wcześniej zakładano, a jednocześnie przedsięwzięcie otrzyma większe wparcie z funduszy unijnych – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Apple i Microsoft ramię w ramię gnębią Adobe


Najnowszy serial w branży IT można by zatytułować: Dorzynanie Flasha. Legendarną technologię chcą wysłać na śmietnik zarówno Apple, jak i Microsoft

Ropa najdroższa od 10 miesięcy


Do 75 dolarów za baryłkę wzrosła w poniedziałek cena ropy na giełdzie w Nowym Jorku. To najwyższy poziom od października ubiegłego roku. - Wkrótce dojdziemy do 80 dol. - mówią analitycy

Analizy


...

Ministerstwo Finansów jest przeciwne zniesieniu progów ostrożnościowych


Dokładnie 40 lat temu wysłano pierwsze dane poprzez sieć ARPANET, czyli twór, który z czasem przeobraził się w potężną sieć znaną jako Internet.