Christiane Amanpour odchodzi z CNN do ABC Walta Disneya


Główna korespondentka zagraniczna CNN, którą setki milionów widzów na całym świecie znają z relacji wojennych, opuszcza swoją stację. Od sierpnia poprowadzi program w ABC.

27 maja 2010 r. odbył się w Gdańsku XI Kongres Spedytorów zorganizowany przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki. Podczas obrad uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytanie: czy ... Ciężka, ogromna i pot z niej spływa... Spółka Lotos Kolej, podpisała umowę z Railpool GmbH na pięcioletni leasing lokomotywy elektrycznej typu TRAXX F140 MS. Lokomotywa może być ... Stanisław Janecki, współpracownik radiowej Trójki, i Jerzy Kisielewski, współpracujący z Programem II, zostali zawieszeni w obowiązkach do końca kampanii wyborczej - zdecydował zarząd Polskiego Radia. Obu współpracownikom zarzucono złamanie uchwały o apolityczności.Grupa Lotos od piątku 23 października podwyższa cenę hurtową benzyny, w zależności od jej rodzaju, o 48 lub 49 zł na tysiąc litrów, oleju napędowego o 48 zł, a oleju opałowego o 50 zł na tysiąc litrów - poinformowało biuro prasowe spółki. \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Chińscy meteorolodzy wywołali w Pekinie najwcześniejszy śnieg od dekady żeby przerwać suszę - donosi BBC. Wszystko to dzięki rozpylonemu z samolotu jodkowi srebra. Senat nie wyraził w czwartek zgody na wprowadzenie do ustawy o PIT zmiany, zgodnie z którą jednoosobowe firmy rodzinne mogłyby zaliczyć do kosztów podatkowych wynagrodzenia zatrudnionych w nich małżonków. Projekt nowelizacji przygotowali senatorowie PiS.

Air France i KLM wprowadzają nową politykę bagażową, która do tej pory obowiązywała tylko na rejsach do USA i Kanady. Wszyscy pasażerowie z biletami wystawionymi po ...

Dzięki tańszym lekom z zagranicy Polacy zaoszczędzili w ubiegłym roku prawie 120 mln zł. - Gdyby koncerny farmaceutyczne nie rzucały nam kłód pod nogi, w portfelach pacjentów zostałoby znacznie więcej pieniędzy - przekonują importerzy Trzy gdańskie korporacje taksówkowe ustaliły wspólnie stawki za przejazd - uznała Prezes UOKiK i nakazała zmianę praktyki.

Amerykańska Komisja Giełdy i Papierów Wartościowych, chcąc zapobiec powtórce niedawnego gwałtownego spadku notowań akcji w bardzo krótkim czasie, proponuje wprowadzenie mechanizmu, który będzie przerywał na krótko obrót akcjami, których notowania spadły lub wzrosły o ponad 10 proc. w ciągu 5 minut. Zbliża się termin amnestii dla amerykańskich podatników ukrywających majątek przed władzami skarbowymi na zagranicznych kontach. Przepisy ustawy o podatku dochodowym przewidują wprawdzie możliwość ustalenia wartości początkowej nabytego w drodze kupna środka trwałego, na podstawie wyceny dokonanej przez podatnika, ale tylko w przypadku, gdy nie można ustalić jego ceny nabycia. Stanowisko takie zajął Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji indywidualnej z dnia 01.10.2009 r. nr IPPB1/415-549/09-2/EC.Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, od początku przyszłego roku RWE Polska podniesie o 4,7 proc. ceny energii dla gospodarstw domowych. Klienci ze stolicy nie mogą liczyć również na lepsze oferty konkurencji. Ropa naftowa jest wyceniana w piątek na rynku paliw w Nowym Jorku po 70 USD za baryłkę. Wcześniej jej cena zbliżyła się do 71 USD/b w reakcji na dane o wzroście produkcji przemysłowej i przerobu ropy w Chinach - podają maklerzy. W 2009 roku premie wypłacane w instytucjach finansowych na Wall Street wzrosły w stosunku do poprzedniego roku prawie o 17 proc., do 20,3 mld dol.

Koalicja Angeli Merkel planuje cięcia podatkowe


Rozmowy koalicyjne partii CDU Angeli Merkel z Partią Wolnych Demokratów Guido Westerwellego napotkały przeszkodę w postaci braku zgody co do przyszłych cięć podatkowych. Partia Angeli Merkel jest gotowa pogodzić się z wpływami mniejszymi o 15 mld euro, a jej koalicjant żąda cięć wielkości 35 mld euro.

Ustawa o efektywności energetycznej dopiero w przyszłym roku


Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, ze względu na zablokowanie przez Ministerstwo Finansów przyjęcia ustawy o efektywności energetycznej, wejdzie ona w życie dopiero w przyszłym roku.

Unibep prognozuje 20 mln zł zysku netto przy 607 mln zł przychodów grupy w 2010 r.


Hiszpania, Chorwacja, Bułgaria, nawet Włochy. Wakacyjne apartamenty można kupić za 1 tys. euro.

Chińczycy inwestują w łodzkiej SSE


Cylindty wklęsłodrukowe z Konstantynowa Spółka Yuncheng Poland, jako pierwszy chiński inwestor wybuduje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej nowoczesną fabrykę cylindrów do druku rotograwiurowego. Zakład powstanie na ...

Agora nadal zainteresowana przejęciami na rynku mediów


Reprezentacja Irlandii zmierzy się 14 i 18 listopada z Francją w meczach barażowych o prawo gry na przyszłorocznym mundialu. Irlandzki bramkarz, Shay Given twierdzi, że to ich rywale są faworytem przed pierwszym spotkaniem.

Odrodzenie kolei - tak, ale nowoczesnej


Transport kolejowy przeżywa prawdziwy renesans, a zaawansowane technologie telekomunikacyjne umożliwiają operatorom poprawienie bezpieczeństwa i punktualności, zwiększenie szybkości i częstotliwości kursowania pociągów oraz podniesienie atrakcyjności i produktywności ...

KGHM: Sprzedaż akcji Polkomtela mało prawdopodobna w 2010 roku


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Sama o sobie mówi, że jest leniwa, ale każdy, kto ją poznał mówi jedno - to tytan pracy. Na co dzień nie ma czasu na kino. Co najwyżej poczyta jakąś książkę, bierze swoje \\\\\\\\\\\\\\\"nartki\\\\\\\\\\\\\\\" - jak sama je nazywa - i idzie wykuwać mistrzowską formą. Czytaj, kim jest złota medalistka z Vancouver.

Jest pozwolenie na budowę węzła drogowego łączącego A1 i A2


Pozwolenie na budowę węzła drogowego w okolicach Strykowa (Łódzkie), łączącego autostrady A1 i A2 podpisała w piątek w Łodzi wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska. Pierwsze samochody mają po nim przejechać pod koniec 2011 roku.

W niedzielę duże sklepy w Krakowie zamknięte; w innych miastach otwarte do 13


W niedzielę, w dniu pogrzebu pary prezydenckiej, zamknięte będą duże sklepy w Krakowie; w innych miastach będą pracowały krócej - powiedział w czwartek PAP dyrektor generalny Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Andrzej Faliński.

Słabsze dane z rynku pracy efektem statystyki, obecnie oczekiwana poprawa


Tylko co piąty Polak dobrze ocenia ZUS i Otwarte Fundusze Emerytalne. Natomiast negatywnie ZUS postrzega 57 proc. Polaków, a OFE 36 proc. - wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej.

Od jutra telefonujemy bez "0"


Sprawdź swoją książkę telefoniczną Od jutra (15 maja) dzwoniąc z telefonu stacjonarnego na numer miejscowy, międzystrefowy, do sieci komórkowej czy teleinformatycznej, nie poprzedzamy go już cyfrą „0". ...

Obradowała Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność"


# dochodzą informacje o decyzjach KK "S" #

Credit Suisse: złoty może umocnić się o 5 proc. w 2010 r.


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Turcja i Rosja zacieśniają współpracę w sferze naftowo-gazowej


Turcja i Rosja zacieśniają współpracę w sferze naftowo-gazowej. Rosyjskie media podkreślają, że jest to wygodne dla obu stron. Portal internetowy "Gazeta.Ru" informuje, że Ankara przekazała Moskwie dokumenty niezbędne do rozpoczęcia prac geologicznych, poprzedzających budowę gazociągu South Stream przez tureckie wody terytorialne.

"Życie Warszawy": Majątek stolicy w górach i na Mazurach


Ponad milion złotych rocznie płaci Warszawa sześciu ośrodkom w górach, na Mazurach i nad morzem, by mogli tam jeździć uczniowie ze stolicy. Ale do ferii i wakacji już nie dopłaca. Wtedy ośrodki zarabiają na komercyjnych imprezach, pisze "Życie Warszawy".

ES-System miał 3,74 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., spadek o 19,6% r/r


Jak najszybsze zakończenie restrukturyzacji spółki i grupy kapitałowej oraz negocjacje kontraktów na sprzedaż insuliny w Rosji i Indiach to priorytety nowopowołanego prezesa Biotonu Sławomira Ziegerta. Do 15 grudnia zarząd chce przedstawić radzie nadzorczej efekty pracy nad strategią.

Rady Nadzorczej TVP odwoła Farfała?


Na 16 września p.o. prezes TVP Piotr Farfał zwołał posiedzenie nowej rady nadzorczej spółki - dowiedziała się w czwartek PAP ze źródeł zbliżonych do rady. Na posiedzeniu tym prawdopodobnie nastąpi odwołanie Farfała z funkcji, bowiem rada jest mu nieprzychylna.

Konflikt w rządzie o emerytury


Minister Michał Boni uważa, że plan reformy emerytur przedstawiony przez Ministerstwo Pracy szkodzi przyszłym emerytom i nic nie daje finansom państwa

Air France-KLM stracił zainteresowanie liniami CSA


Największy europejski koncern lotniczy Air France-KLM poinformował w środę, że nie jest już zainteresowany nabyciem czeskich linii lotniczych CSA.

Dzisiaj ograniczenia w Czechach i na Słowacji


Przypominamy o ograniczeniach ruchu ciężarówek Wtorek, 17 listopada jest na Słowacji i w Czechach świętem państwowym. Nasi sąsiedzi obchodzą - Dzień Walki o Wolność i Demokrację. Dlatego, tego ...