Stopy procentowe w Europie i na Wyspach Brytyjskich bez zmian


\\\\\\\"

W III RP nastąpił zanik patriotyzmu - powiedział w porannych "Sygnałach Dnia" Lech Kaczyński. Prezydent stwierdził, że działania ówczesnych władz świadomie zmierzały do wykorzenienia w Polakach uczuć patriotycznych. Kaczyński dodał, że w przyszłości zostanie ustanowione nowe święto państwowe. Minister finansów Jacek Rostowski powiedział we wtorek, że nie zgadza się z poniedziałkowym raportem Międzynarodowego Funduszu Walutowego, według którego planowana redukcja polskiego deficytu finansów publicznych do 3 proc. w 2012 r. jest przedsięwzięciem zbyt ambitnym. Niemiecka Lufthansa Cargo AG poinformowała o dokonanych zmianach w kierownictwie operacyjnym przewoźnika i spółek od niego zależnych.  Joerg Eberhart zastąpi na stanowisku  dyrektora zarządzającego AeroLogic GmbH ... Do 2030 r. Europa będzie potrzebowała dodatkowo ponad 240 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie - powiedział w środę na Uniwersytecie Warszawskim wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew.Justyna Kowalczyk, zdobywając trzy medale olimpijskie, w tym najcenniejszy - złoty - nie tylko przeszła do historii polskiego sportu. Wzbogaci też o kilkaset tysięcy złotych swoje konto bankowe Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 85 proc. Fabryki Łączników Radom, jednego z największych producentów łączników żeliwnych w kraju - poinformowało ministerstwo. Oferty można składać do 30 kwietnia. Dzięki uprzejmości jednego z naszych internautów, który wpisał się na naszym forum możemy poinformować o czasowych ograniczeniach w ruchu pojazdów o masie całkowitej powyżej 7,5 t ...

W związku z mającymi miejsce w ostatnim czasie prowokacjami polegającymi na telefonowaniu do spółek Skarbu Państwa i innych instytucji przez osoby powołujace się za ministra skarbu, szef resortu zwrócił się do odpowiednich organów, w tym do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o ich wyjaśnienie.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"As Pucharów Potraktujesz dziś kogoś niezbyt przyjemnie. Będzie ci głupio, ale nie przeprosisz od razu, trudno ci będzie przyznać się do popełnienia błędu. Na szczęście, nikt się nie obrazi. Ale ten fakt zepsuje ci jednak nastrój. Chyba powinnaś rozważyć zrobienie sobie małej przerwy i wyjechać, chociaż na kilka dni. To uzdrowi twoją psychikę. horoskop.wp.pl

Z dala od politycznego zgiełku rząd Tuska szykuje prawdziwą rewolucję: elektroniczne dowody tożsamości. Po co? Bo dowody przyszłości mają pomóc Polsce gonić szybko rozwijający się świat oraz odmienić nasze urzędy

Brytyjski indeks FTSE 100 na zamknięciu sesji spadł o 0,2 proc., do 5.062,93 pkt. (PAP) Przeciwciała monoklonalne należą do tak zwanych bioterapeutyków - czynnych biologicznie substancji pochodzenia zwierzęcego lub ludzkiego, ... Maurice Greenberg, który kierował największą amerykańską korporacją ubezpieczeniową do 2005 r., buduje nową firmę. I zatrudnia ludzi z AIG - pisze New York TimesIndeks PMI, określający koniunkturę w sektorze przemysłowym strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w grudniu 2009 roku 51,6 pkt wobec 51,2 pkt na koniec listopada - podano w poniedziałek w końcowych wyliczeniach. Nową, nieoperacyjną metodę leczenia chorych z poważnie uszkodzonym sercem wdrożyli z powodzeniem lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - poinformowano podczas środowej konferencji prasowej w tym szpitalu. W Niemczech rozpoczęto budowę gazociągu Nord Stream, który przez Bałtyk będzie transportować gaz z Rosji.

Uzdrowiska czy skanseny. Czy Polsce grozi telekomunikacyjny blamaż


\\\\\\\"\\\\\\\" \\\\\\\"Santo subito!\\\\\\\" - \\\\\\\"Natychmiast święty\\\\\\\". Tym razem nie chodzi o papieża Jana Pawła II, ale o... portugalskiego trenera, Jose Mourinho. Na takie porównanie pozwolił sobie portugalski kardynał Jose Saraiva Martins. Pod warunkiem, że Inter wygra Ligę Mistrzów.

Misterny plan kupna przez PKO BP akcji BZ WBK


Choć rząd jest zdeterminowany, by sprzedawany przez Irlandczyków Bank Zachodni WBK trafił w polskie ręce, problemem mogą być pieniądze. Dla dużego zagranicznego banku połknięcie BZ WBK byłoby o wiele prostsze niż dla PKO BP, pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

"Parkiet": klientów kuszą nowe oferty banków


W minionym roku przybyło ponad 1,4 miliona bankowych kont osobistych - wynika z ankiety "Parkietu".

Producenci drobiu cieszą się z kryzysu


Producenci drobiu wierzą, że wraz z zeszłym rokiem skończył się dla nich okres dekoniunktury. Jeżeli nie wydarzy się żadna katastrofa o skali porównywalnej do epidemii ptasiej grypy, ten rok powinien być dla nich udany.

Zmiany w czołówce rankingu najbogatszych Rosjan. Liderem stalowy magnat


Władimir Lisin, magnat sektora stali jest nowym najbogatszym człowiekiem w Rosji - podaje rosyjski magazyn Finans

PZU się zwalnia pracowników przed wejściem na giełdę


Zwalniani pracownicy PZU mają dostać wysokie odprawy i pomoc w znalezieniu nowej pracy. Związkowcy nie wierzą w te obietnice

Włoski związek metalowców odrzucił porozumienie z Fiatem


Związek zawodowy włoskich metalowców Fiom odrzucił w poniedziałek porozumienie z dyrekcją Fiata w sprawie przeniesienia z Polski do fabryki pod Neapolem produkcji nowej pandy. Pozostałe związki zawodowe umowę akceptują.

Strzelec-Łobodzińska: 10 tys. MW w energetyce do 2015 r.


Do Ministerstwa Gospodarki zgłoszono inwestycje energetyczne, z których do końca 2015 r. powinno być produkowane w sumie 10 tys. MW energii - podała wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Wiceminister przedstawiła w czwartek w Sejmie informację rządu w sprawie bezpieczeństwa energetycznego Polski.

Poczta częstuje swoich klientów kawą


Znaczek z Kulczyckim No może nie całkiem częstuje. Ale klienci Poczty Polskiej mogą poczuć zapach wyśmienitej kawy za jedyne 1,55 zł. I przy okazji nabyć unikalny znaczek, ...

Gdańska remontówka zdobywcą prestiżowej nagrody


Gdańska Stocznia Remontowa SA zdobyła prestiżową nagrodę Green Ship of the Year ("Ekologiczny Statek Roku") za przyjazne środowisku statki napędzane LNG. Informa Maritime Events przyznała stoczni ten tytuł za dwustronny prom fiordowy "Moldefjord".

Prawo jazdy za 960. podejściem


Czy wiesz, że... Hm, niełatwo będzie dorównać 69-letniej Koreance - Cha Sa-soon, która dopiero za 960. podejściem zdała egzamin na prawo jazdy. Usatysfakcjonowana swoim sukcesem zapowiedziała, że ...

Seko miało 3,98 mln zł zysku netto w 2009 r., wzrost o 48,7% r/r


Koszykarze Orlando Magic pokonali na wyjeździe Miami Heat 108:102 po dogrywce w czwartkowym meczu ligi NBA. Zespół Marcina Gortata odniósł 49. zwycięstwo w sezonie, a Polak zdobył sześć punktów.

Banki łamią prawo? Każą sobie płacić za zastrzeżenie karty płatniczej


Opłata za zastrzeżenie karty płatniczej już kilka lat zniknęła z tabel prowizji największych banków. W rejestrze UOKiK jest to klauzula niedozwolona. Ze zdumieniem odkryliśmy taką prowizję na liście opłat w niektórych bankach spółdzielczych.

ENION: poprawa sytuacji w Małopolsce


W ciągu ostatniej doby energetykom z ENIONU udało się przywrócić zasilanie dla około 3000 odbiorców. W trudnych warunkach terenowych i przy temperaturze sięgającej - 20 stopni Celsjusza pracowało przy odbudowie sieci energetycznej ponad 1000 pracowników spółki i dodatkowo zaangażowanych firm energetycznych - czytamy w komunikacie ENIONU.

Działanie 6.2.2 PO Innowacyjna Gospodarka - Rodzaje wspieranych projektów


- Firma LG jest cieszącym się międzynarodową renomą wiodącym producentem telewizorów i monitorów. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, Mławski zakład LGEMA stał się ważnym graczem nie tylko w Polsce, ale także w Europie – powiedział wicepremier, minister Gospodarki Waldemar Pawlak podczas wizyty w zakładzie LG Elektronics Mława 14 grudnia br. [MATERIAŁ FILMOWY]

"Parkiet": Hotelarze biją na alarm


Podniesienie VAT na usługi hotelarskie może doprowadzić do pogorszenia rentowności branży, spadku wpływów budżetowych, ograniczenia inwestycji oraz wzrostu bezrobocia, pisze "Parkiet", w oparciu o raport przygotowany przez Deloitte na zlecenie Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

MG: Rosja chce zapisów korporacyjnych w umowie rządowej


Rosja chce umieścić niektóre zapisy z porozumienia gazowego między Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem (PGNiG) a Gazpromem w umowie międzyrządowej. Polska nie chce się na to zgodzić, stąd opóźnienie w podpisaniu aneksu do porozumienia międzyrządowego ws. długoterminowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski.

Polimex-Mostostal ma kontrakt z Politechniką Lubelską wart 59,81 mln zł netto


Komorowski zapowiedział, że jeśli PiS nie przestanie przypisywać PO i jemu łatki zwolenników prywatyzacji służby zdrowia, to on złoży pozew w trybie wyborczym do sądu. Chciałbym przestrzec przed kłamstwem uprawianym w ramach kampanii wyborczej, chciałem przestrzec kolegów z PiS, nie róbcie tego rodzaju świństwa - powiedział kandydat PO.

TFI niezadowolone z podziału akcji PGE


Sposób podziału akcji Polskiej Grupy Energetycznej pomiędzy instytucje finansowe budzi kontrowersje wśród tej grupy potencjalnych nabywców walorów PGE – donosi „Rzeczpospolita”

Bankier.pl miał 0,47 mln zł zysku netto w 2009 r., spadek o 85,2% r/r


Jak poinformowała \\\\\\\\\\\\\\\"Gazeta Wyborcza\\\\\\\\\\\\\\\", w drugiej połowie roku do polskich żołnierzy w Ghazni dołączy amerykańska 101. Dywizja Powietrznodesantowa.