Postępowanie na przegląd technologii i urządzeń powstałych w wyniku realizacji PW-004 oraz badania rynku w celu poszukiwania grup nabywców/klientów dla wyselekcjonowanych rozwiązań prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego
Skomplikowany system podatkowy, wysokie koszty pracy i przekonanie, że państwo marnotrawi nasze podatki, wpychają polskich podatników w szarą strefę i zachęcają do oszustw - wynika z raportu o oszustwach podatkowych przygotowanego przez Mirosława Barszcza, eksperta BCC, wcześniej wiceministra finansów. Po raz drugi z rzędu i ósmy w hostorii klubu kielczanie najlepszą drużyna w Polsce! W trzecim meczu finału play off pokonali w Kwidzynie MMTS 36:32 po dwóch dogrywkach! \"\" Pod dnem Wisły w okolicach Włocławka przeciągnięty został nowy rurociąg. Należąca do Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych \"Przyjaźń\" rura zastąpi rurociąg paliwowy, który uległ awarii przed dwoma laty i zanieczyścił nurt Wisły.Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, nieoczekiwanie oddala się podpisane umowy z Rosją w sprawie dostaw gazu do Polski. Szanse na jej podpisanie jeszcze w tym roku są już niewielkie. Rosjanie wysunęli kolejne żądania, czym zrewanżuje się prawdopodobnie strona polska. - Dzięki dobrej sytuacji ekonomicznej Polski zaawansowane technologie mają dzisiaj szansę na rozwój. Daje nam to doskonałe podstawy do budowania nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Polską Izbę Gospodarczą Zaawansowanych Technologii (PIGZT) i Pekao S.A. 3 lipca br. w Warszawie. Litewska Inspekcja Językowa ukarała dyrektora zajezdni autobusowej za umieszczenie na autobusach litewskich i polskich opisów trasy - informuje portal wilnoteka.lt . Tym razem ukarany został Edgar ...

W 2010 r. gospodarka przyspieszy, wynika z ankiety "Pulsu Biznesu" przeprowadzonej wśród ekonomistów. Ale fajerwerków nie należy oczekiwać, dodaje gazeta.

Inicjatywa w tej sprawie wyszła od Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta - napisała Polska Kurier Lubelski. 815 mln zł ma kosztować budowa falochronu osłonowego wraz m.in. z torem podejściowym dla powstającego w Świnoujściu gazoportu. W piątek podpisano umowę na wykonanie inwestycji - poinformowała Ewa Wieczorek z Urzędu Morskiego w Szczecinie.

Tak uważa Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i na potwierdzenie przytacza następujące liczby. W porównaniu z rokiem 2007, w br. liczba ofiar wypadków drogowych spadła ... Policjanci z CBŚ we współpracy Biura Międzynarodowej Współpracy Policji uzyskali informację, że skradziony za granicą transport osocza może przejeżdżać przez teren Polski. Dzięki pracy operacyjnej ustalili, ... Czas skończyć z wyższymi stawkami hurtowymi dla spółki P4, operatora sieci Play - uważa Komisja Europejska i prosi nasz Urząd Komunikacji Elektronicznej, by nie przedłużał tych preferencyjnych taryf.Wynik węgierskiej gospodarki jest niewiele lepszy od rządowych prognoz, które zakładały spadek PKB o 6,7 proc. Od miesiąca obowiązuje nowa ustawa o prokuraturze, w której znajduje się zapis, iż premier nie może nadzorować śledztw, w tym również tego w sprawie katastrofy samolotu prezydenckiego. Jedyną rzeczą jaką może zrobić Donald Tusk jest zwrócenie się z prośbą do Prokuratora Generalnego o udzielenie informacji w sprawach ogólnych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce w przyszłym tygodniu ogłosić drugi już w tym roku nabór wniosków o pomoc unijną na inwestycje w przetwórstwie rolno-spożywczym. Do wykorzystania w tym roku zostało jeszcze około 300 mln zł - poinformowało w poniedziałek biuro prasowe ARiMR.

Toyota Prius hitem w Japonii mimo wykrytych wad


Czy Estonia zatrzyma budowę Gazociągu Północnego?


Zdaniem estońskiej fundacji przyrody ELF służby środowiskowe w Finlandii dały Nord Stream zgodę na rozpoczęcie przygotowań trasy gazociągu bez należytej oceny skutków tej decyzji dla środowiska naturalnego, wyłącznie na podstawie oświadczenia konsorcjum - napisała Gazeta Wyborcza.

L.Kaczyński: można rozważać 2015 jako termin wprowadzenia euro


Prezydent Lech Kaczyński powiedział w czwartek w szwajcarskim Davos, że można rozważać rok 2015 jako termin wprowadzenia w Polsce waluty euro. Jak dodał, nie wie jednak czy ten termin okaże się realny.

KPP - wykorzystajmy bardziej internet do rozliczania PIT- ów


Z takim apelem zwróciła się Konfederacja Pracodawców Polskich do ministerstwa finansów. KPP docenia starania resortu finansów i zauważa jego starania, aby wprowadzić możliwość składania poza ...

J&S na kredyt od tajemniczego rosyjskiego koncernu


Kluczowy dostawca ropy do polskich rafinerii zaciągnął ponad 140 mln dol. zobowiązań wobec rosyjskiej kompanii Surgutnieftiegaz.

Eksperci wesprą działania MG przy redukcji emisji CO2 i innych zanieczyszczeń


– Społeczna Rada do spraw Narodowego Programu Redukcji Emisji pomoże MG w realizacji postanowień unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego oraz opracowywanej obecnie dyrektywy o emisjach przemysłowych – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak na uroczystym powołaniu Rady, które odbyło się 28 października br. w Warszawie. [MATERIAŁ FILMOWY]

Jak zarobić na złomie 3 mln PLN


Z notatnika aspiranta Dolnośląscy policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą wyłudzającą podatek VAT poprzez fikcyjny obrót gospodarczy złomem oraz fałszowanie dokumentacji w obrocie wewnątrz unijnym. W tej sprawie ...

Kreatywna księgowość rządu


Koszty ZUS są niewiele mniejsze niż OFE. Emerytalny pomysł rządu przynosi oszczędności tylko na papierze - tłumaczy Marek Góra, współtwórca reformy emerytalnej

Cena złota liczona w euro pobiła rekord wszech czasów


Tuż przed południem za uncję kruszcu płacono już 926 euro, a jeszcze rok temu było to 682 euro

Telefony muzyczne: Samsung najdroższy


Według najnowszego rankingu serwisu telekomunikacyjnego InfoNokia.pl oraz porównywarki cen Skąpiec.pl, Samsung M7699 jest najdroższym telefonem muzycznym. W zestawieniu dominują telefony Sony Ericssona i Nokii. Jest to jedyny produkt Samsung, który pojawił się w zestawieniu. Na próżno by również szukać urządzeń firmy LG.

Zgoda Finlandii na Gazociąg Północny może zostać zaskarżona


Jak poinformowała Informacyjna Agencja radiowa, decyzja regionalnych władz administracyjnych Południowej Finlandii umożliwiająca praktycznie budowę Gazociągu Północnego nie jest ostateczna i może zostać zaskarżona do sądu.

Grupa Sobieski wystąpiła do The Bank of New York Mellon o 723 mln zł odszkodowania


- Polska może być liderem w produkcji nowych rozwiązań w przemyśle samochodowym - przekonywał na Politechnice Warszawskiej podczas spotkania ze studentami kandydat PSL na prezydenta Waldemar Pawlak

Bułgaria: amerykański wysłannik poparł Nabucco, ale bez Iranu


Specjalny wysłannik USA ds. energetyki w Eurazji Richard Morningstar wyraził w piątek w Sofii poparcie dla wysiłków Bułgarii na rzecz dywersyfikacji dostaw surowców energetycznych. Potwierdził poparcie Waszyngtonu dla projektu gazociągu Nabucco, wyłączając jednak z jego potencjalnych uczestników Iran.

Kontrole


...

USA: sprzedaż detaliczna i indeks ISM w górę


Pomimo rozpoczęcia się czwartkowej sesji na rynkach akcji od spadków, indeksy zdołały utrzymać się na niewielkich plusach. Indeks S&P powrócił po raz kolejny powyżej bariery 1000 punktów. Nastroje na giełdzie poprawiły lepsze niż oczekiwano raporty o sprzedaży czołowych firm detalicznych, a także wyższy odczyt indeks ISM z sektora usług w USA.

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę A1 Świerklany-Gorzyczki


Toshiba zapowiedziała wprowadzenie na rynek europejski w drugim kwartale tego roku nowego zewnętrznego dysku twardego STOR.E ART3. Urządzenie będzie dostępne w czterech pojemnościach: 500GB, 640GB, 750GB oraz 1TB.

Banki ogłoszą wkrótce bulwersujące premie za 2009 rok


Goldman Sachs, JPMorgan Chase i inne duże banki przygotowują się na kolejny wybuch gniewu opinii publicznej w związku z wielomiliardowymi premiami, jakie zamierzają wypłacić swoim pracownikom.

Nowe inwestycje na polskich lotniskach


Agora podpisała umowę licencyjną ze studiami CD Projekt i CD Projekt RED, na mocy której zostanie wydawcą superprodukcji Wiedźmin 2.

142 mln zł na program "Promujmy Polskę Razem


Blisko 142 mln zł otrzyma Polska Organizacja Turystyczna (POT) na dofinansowanie projektu „Promujmy Polskę Razem”. Będzie on realizowany w ramach działania 6.3 „Promocja turystycznych walorów Polski” ...

Elektrobudowa chce wypłacić 3,50 zł dywidendy na akcję z zysku za 2009 r.


Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej