Prom kosmiczny Atlantis, po ponad tygodniu pobytu na orbicie, odcumował w niedzielę od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i rozpoczął powrót na Ziemię. To jego ostatni lot - po powrocie wahadłowiec prawdopodobnie trafi do muzeum.
Władze Hiroszimy zamierzają ustalić dokładne rozmiary tragedii, wywołanej przez "czarny deszcz", który spadł na miasto po zrzuceniu bomby atomowej przez Stany Zjednoczone w 1945 roku - informuje portal newscom.ru.
Pokrycie warstwą nietoksycznego repelentu sprawia, że owady ześlizgują się po niemal każdej powierzchni - informuje serwis "BBC News".
Największy na świecie kraj, jakim jest Rosja zwiększyła ostatnio swoją powierzchnię dzięki trzęsieniu ziemi i erupcji wulkanu w aktywnym sejsmicznie regionie wschodnim kraju - podaje agencja AFP.
Opracowany przez naukowców z Politechniki Łódzkiej system monitorowania postępów leczenia udarów mózgu na podstawie analizy głosu otrzymał Grand Prix na 58. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków "Brussels Innova" w Brukseli - poinformowała rzeczniczka PŁ Ewa Chojnacka.
Kichanie, zatkany nos, wodnista wydzielina - to objawy alergicznego nieżytu nosa, niedocenianej przez społeczeństwo choroby, z powodu której cierpi aż 1/4 Polaków! Część z nich z powodu lekceważenia wymienionych symptomów zapadnie na astmę - ostrzegali lekarze podczas zakończonego właśnie X Kongresu Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, który odbywał się w Bydgoszczy.
W środę mija 60. rocznica przyjęcia Konwencji Genewskich o ochronie ofiar wojny. Choć charakter konfliktów zbrojnych nieustannie się zmienia, przynosząc nowe wyzwania, jak np. terroryzm, Konwencje Genewskie wciąż zachowują swą aktualność - podkreśla Polski Czerwony Krzyż.
Naukowcy odkryli, że niektóre fundamentalne założenia o tym jak woda przemieszcza się w glebie w suchych warunkach klimatycznych, takich jak na Północno-Zachodnim Pacyfiku, są błędne. W związku z tym, badania z ostatniego wieku bazujące na tych założeniach muszą być zrewidowane - podaje "Nature Geoscience".
Bakterie na naszych rękach mogą być używane do identyfikacji podejrzanych, podobnie jak do tej pory DNA – informują amerykańscy naukowcy w czasopiśmie "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Dwaj amerykańscy astronauci wyszli w piątek w otwartą przestrzeń kosmiczną, by dokończyć wymianę akumulatorów, odbierających prąd od baterii słonecznych Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
Prehistoryczne oceany zamieszkiwała gigantyczna ryba żerująca na planktonie - informują naukowcy na łamach tygodnika "Science".
Nagrodę pierwszego stopnia i medal imienia Zygmunta Glogera otrzymał profesor Piotr Eberhardt z Warszawy.
Biopaliwo w przyszłosci zastapi kopalne gatunki paliw. Prace nad nim są bardzo zaawansowane - oświadczył jeden z czołowych chemików rosyjskich prof. Ilija Moisiejew, przemawiając na posiedzeniu Prezydium Rosyjskiej Akademii Nauk (RAN).
Komórki żył w rozwijającym się sercu dają początek tętnicom wieńcowym - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature". Zdaniem badaczy zrozumienie mechanizmu tego "przeprogramowania" komórek powinno doprowadzić do poznania sposobów tworzenia nowych tętnic wieńcowych.
Dwóch astronautów z wahadłowca Discovery - Amerykanin Danny Olivas i Szwed Christer Fuglesang - wyszło w czwartek po raz drugi w przestrzeń kosmiczną aby zamontować na zewnątrz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nowy zbiornik na amoniak.
Trwająca rok kontrola 500 solariów w dziesięciu krajach UE, w tym w Polsce, pozwoliła Komisji Europejskiej wydać w piątek alarmujący komunikat o tym, że korzystanie z solariów wiąże się dla miłośników sztucznej opalenizny ze sporym ryzykiem.
Supernowa SN 2005E w galaktyce NGC 1032 okazała się tak nietypowa, że najnowszy numer prestiżowego czasopisma "Nature" prezentuje dwa artykuły, które w zupełnie różny sposób tłumaczą jej własności.
Na stanowisku w południowo-wschodnich Chinach archeolodzy odnaleźli ruiny miasta sprzed około 2000 lat - informuje serwis internetowy Asia Pacific News.
Z okazji Światowego Dnia Wody w Sztokholmie ogłoszono w poniedziałek laureata Stockholm Water Prize, nagrody popularnie zwanej Wodnym Noblem. Została nim prof. Rita Colwell z USA, za badania nad zapobieganiem cholerze i innym chorobom przenoszonym przez wodę.
Zbrodnia doskonała nie istnieje, ponieważ nie ma na świecie przestępcy, który byłby w stanie zatrzeć za sobą wszystkie ślady - twierdzą fachowcy. A w procesie identyfikacji przestępcy niezastąpiona wydaje się być daktyloskopia, która na ziemiach polskich stosowana jest od 100 lat. Gdyby Sherlock Holmes żył dziś, z pewnością zrezygnowałby ze swojej ulubionej dedukcji, na rzecz tej dyscypliny.
znalezionych: 1742, strona 1 z 88
<<< - 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 - >>>